AKTUALNOŚCI

2019-04-25
DZIEŃ STRAŻAKA 2019 W KRAKOWIE
W dniu 4 maja 2019 roku w Krakowie odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka.

Rozpoczęcie nastąpiło wymarszem pododdziałów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych oraz sztandarów Komend Państwowej Straży Pożarnej z terenu całego województwa małopolskiego. Na Małym Rynku nastąpiło złożenie meldunku oraz przegląd pododdziałów przez p.o. Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie st. bryg. Pawła Knapika.

Kolejnym punktem uroczystości był przemarsz przez Rynek Główny obok Kościoła Mariackiego i ul. Floriańską na Plac Matejki do Bazyliki pw. św. Floriana w Krakowie, gdzie odprawiona została uroczysta msza święta w intencji małopolskich strażaków, której przewodniczył JE Arcybiskup Marek Jędraszewski.

Po mszy św. w uroczystej procesji wokół Placu Jana Matejki oprócz licznie zgromadzonych osób i strażaków udział wzięli przedstawiciele władz rządowych i samorządowych na czele z Wojewodą Małopolskim p. Piotrem Ćwikiem i posłem na sejm druhem Edwardem Siarką, komendanci powiatowi Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele władz Gminnych i Wojewódzkich Ochotniczych Straży Pożarnych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronie KM PSP Kraków: http://www.psp.krakow.pl/galeria.php?r=1&id=1170
Copyright © 2019 projekt IRN Multimedia oprogramowanie choruzy.pl

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się