Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

spis treści
Aktualności
III GRZYBOBRANIE SITP

III GRZYBOBRANIE SITP zostało zorganizowane przez Zarząd Koła Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa działającego przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. W dniu 15 października 2011 r. na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego odbyła się III  impreza integracyjna z cyklu poznajemy nasze regiony pt. Grzybobranie SITP.

O godz. 8.00 wyruszyliśmy w podróż na Górę Święty Krzyż, gdzie zwiedzaliśmy zabytkowy klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, gdzie znajduje się  Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego oraz krypta Jeremiego Michała Korybuta księcia Wiśniowieckiego.


    
Kolejnym etapem wycieczki było muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego im. Mieczysława Radwana w Nowej Słupi.To wyjątkowe miejsce w naszej średniowiecznej historii.
Natomiast  pobyt w ośrodku wypoczynkowym GOŁOBORZE  spędziliśmy pozostałą część dnia korzystając z niezwykłych ofert spędzenia czasu w tym ośrodku.Dziękujemy Szkole Aspirantów PSP w Krakowie za udostępnienie autokaru. 

 

data publikacji: 2011-10-16 11:36:00