Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

spis treści
Aktualności
Jubileusz 135-lecia Krakowskiej Straży Pożarnej

10 maja br. na Rynku Głównym w Krakowie odbyła się uroczystość zorganizowana przez Komendę Miejską PSP w Krakowie w związku z jubileuszem 135-lecia powstania Krakowskiej Straży Pożarnej.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Bazylice Mariackiej, celebrowana przez Infułata Bazyliki Mariackiej ks. dr Bronisława Fidelusa, a następnie wręczono odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe.

Na Rynku Głównym odbyły się pokazy sprzętu i sprawności strażackiej w trakcie których zaprezentowano opuszczanie noszy z wieży Mariackiej, zjazd ratowników z wieży z wykorzystaniem technik alpinistycznych, pokaz działań ratowniczo - gaśniczych, pokaz samochodów pożarniczych wykorzystywanych przez strażaków w działaniach medycznych, chemicznych, budowlanych technicznych i wodnych. Swój udział w imprezie zaznaczyli również członkowie koła SITP przy KM PSP w Krakowie, organizując na płycie Rynku Głównego  „miasteczko postępu i nowoczesności”. Prezentowany tam był sprzęt ratowniczy i gaśniczy uznanych firm; producentów, handlowców działających w branży ratowniczej.

W uroczystościach uczestniczyli m.in.
  •     Wojewoda Małopolski - Jerzy Miller,
  •     st. bryg. Piotr Kwiatkowski - Zastępca Komendanta Głównego PSP,
  •     bryg. mgr inż. Andrzej Łabuz - Małopolski Komendant Wojewódzki PSP,
  •     bryg. mgr inż. Ryszard Gaczoł - Komendant Miejski PSP w Krakowie,
  •     prof. Jacek Majchrowski - Prezydent Miasta Krakowa,
  •     Józef Krzyworzeka - Starosta Krakowski,
Przedstawiciele: Rady Miasta Krakowa, Komisji Praworządności, Starostwa Powiatowego, Burmistrzowie i Wójtowie Powiatu Krakowskiego, Straży Miejskiej, Policji, Zarządu Związku OSP RP,  Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa.

Honorowy patronat nad imprezą objął między innymi Zarząd Wojewódzki Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa – Oddział Małopolska.
data publikacji: 2008-05-11 09:54:53