AKTUALNOŚCI

2015-04-01
OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA STRAŻAKÓW NA JASNĄ GÓRĘ

Druhny i Druhowie

Członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych

Funkcjonariusze i pracownicy cywilni Państwowej Straży Pożarnej

 

Stało się piękną tradycją, że co 5 lat organizowana jest Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę. Zwyczaj ten wywodzi się z okresu przedwojennego, kiedy to 18 czerwca 1939 r. odbył się Zjazd Strażactwa Polskiego na Jasnej Górze. Było to jedno z największych wydarzeń w historii polskiego pożarnictwa. Do tych chlubnych kart historii odwołujemy się współcześnie i od początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, wychodząc naprzeciw licznym inicjatywom strażaków oraz ich Duszpasterzy, organizujemy Pielgrzymkę do Sanktuarium Jasnogórskiego.

Przypadająca w bieżącym roku kolejna VII Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę stała się inspiracją do zaproszenia Druhów - członków Ochotniczych Straży Pożarnych, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej, weteranów służby pożarniczej oraz sympatyków pożarnictwa na Uroczystą Mszę Świętą 26 kwietnia 2015 roku o godz. 12.00 na Jasnogórskich Błoniach.

Niech ten dzień będzie swoistym hołdem - wotum wdzięczności polskiego pożarnictwa za opiekę nad naszą służbą, niech te podniosłe chwile będą symbolem jedności strażackiej rodziny, a liczny udział Pielgrzymów zapewni godną oprawę naszego Święta.

Szanowni Państwo!

Organizatorzy Pielgrzymki zwracają się o wsparcie finansowe tej szczytnej inicjatywy. Organizacja Pielgrzymki wymaga poniesienia określonych nakładów finansowych, które - wzorem lat ubiegłych - pokryte zostaną ze składek uczestników. Zwracamy się zatem z prośbą o dobrowolne wpłaty na konto organizatorów, które prowadzi:

Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach NBP oddział Okręgowy Katowice 86 1010 1212 0050 1813 9800 0000 z dopiskiem: „Przygotowanie i organizacja VII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Strażaków na Jasną Górę"

Darowizna w kwocie minimalnej 70,00 zł będzie gwarantowała otrzymanie pamiątkowego ryngrafu.

Zwracamy się z apelem do prezesów oddziałów Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz kadry kierowniczej jednostek organizacyjnych PSP wszystkich szczebli o właściwe rozpropagowanie wśród Druhów strażaków i pracowników cywilnych informacji o Pielgrzymce. Pragniemy, by udział w Niej był przeżyciem duchowym dla licznie przybyłych uczestników, a poczty sztandarowe, orkiestry i chóry strażackie stworzyły piękną i godną oprawę tego Święta.

Komitet Organizacyjny VII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Strażaków na Jasną Górę

Copyright © 2019 projekt IRN Multimedia oprogramowanie choruzy.pl

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się