AKTUALNOŚCI

2012-08-08
PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "20 LAT PSP - JAK CIĘ WIDZĄ TAK CIĘ MALUJĄ"
W dniu 27 czerwca 2012 roku w siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w  Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród XIV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – Szefa Obrony Cywilnej Kraju gen. brygadiera Wiesława Leśniakiewicza szczebla wojewódzkiego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół specjalnych i wychowanków innych placówek wychowawczych pod hasłem „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak cię widzą, tak cię malują”.

Nagrody ufundowane przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej – nadbrygadiera Andrzeja Mroza, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Prezesa Oddziału Małopolskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa brygadiera Andrzeja Siekankę zostały wręczone przez P. Marka Ruta - Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie oraz brygadiera Andrzeja Siekankę Prezesa Oddziału Małopolskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa a zarazem rzecznika prasowego Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Celem konkursu była edukacja dzieci i młodzieży, rozwijanie świadomości występowania różnego rodzaju niebezpiecznych zdarzeń oraz wyrobienie możliwie skutecznych umiejętności bezpiecznego zachowania w przypadku występowania zagrożeń. Ponadto konkurs miał pogłębić wiedzę dzieci na temat działań ratowniczych i realizowanych zadań przez Państwową Straż Pożarną na przestrzeni ostatnich 20 lat funkcjonowania PSP.        

Zwycięzcy zostali wyłonieni przez komisję konkursową szczebla wojewódzkiego której pracy przewodniczyła Pani Małgorzata Jagodzińska z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – wieloletni organizator konkursu  tego konkursu. 
 Z przeszło 400 prac nadesłanych z całego województwa a wyłonionych na etapie powiatowym nagrodzone zostały w skali województwa 23 prace.

Pierwsze miejsce w grupie I zajęła Arleta Woźniak ze Szkoły Podstawowej im. dr Pawła Sochy w Bolesławiu, natomiast w grupie II zwyciężyła Kamila Machaj ze Szkoły Podstawowej w Nieczajnej Górnej. Zwyciężczynią grupy III  została Anna Pazdur z Zespołu Szkół im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi zaś w grupie IV Agata Leśnik z Zespołu Szkół w Pisarzowej.

Warto podkreślić że z przesłanych prace do Komendy Głównej uznanie Komisji Centralnej Komendanta Głównego PSP zdobyła praca Karoliny Gali z Zespołu Placówek Oświatowych w Rybnej, która zwyciężyła w III kategorii wiekowej. Dzieciom zostały również wręczone liczne wyróżnienia. 

Po uroczystym wręczeniu nagród na dzieci czekała niespodzianka w postaci wyjścia na Wieżę Mariacką, gdzie mogły posłuchać hejnału oraz zapoznać się ze służbą strażaka hejnalisty.

Copyright © 2019 projekt IRN Multimedia oprogramowanie choruzy.pl

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się