Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

spis treści
Aktualności
SZKOLENIE WYJAZDOWE - CHRZANÓW

W dniu  13 maja 2011 r. na zaproszenie do Komendy Powiatowej PSP w Chrzanowie wyjechaliśmy do Chrzanowa na piąte już szkolenie organizowane przez Koło SITP nr 16 i  KM PSP w Krakowie. Na miejscu zaprezentowane były zagrożenia występujące na terenie powiatu chrzanowskiego oraz w jaki sposób do ich zwalczania jest przygotowana tamtejsza JRG. Przypomniano nam  również wiele znaczących akcji  ratowniczo gaśniczych, jakie niepokoiły w ostatnich latach ten powiat, w tym pożar zabudowań klasztornych w Alwerni.W szczególności omawialiśmy działania podczas pożaru w Rafinerii w Trzebini.Następnie byliśmy gośćmi w Rafinerii Trzebinia gdzie sprawdziliśmy  jak zmodernizowano zakład pod względem zabezpieczeń po pożarze.Prezentacja w terenie cieszyła się żywym zainteresowaniem, dyskutowano nad systemami zabezpieczeń.  W zajęciach uczestniczyli po raz pierwszy koledzy z koła SITP i JRG Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie.
Uczestnicy z wycieczki byli zadowoleni!!!!!  


data publikacji: 2011-05-14 12:00:26