AKTUALNOŚCI

2013-10-14
"TYM, KTÓRZY ODESZLI..." - monografia na temat pożaru w Czechowicach w 1971 roku.
"Każdy, kto bierze do ręki ten album, musi wiedzieć, że oto trzyma pozycję, która powstała zgodnie ze starym porzekadłem "porywać się z motyką na słońce". Dlaczego? Bo jej autor nie jest ani doświadczonym wydawcą, ani dziennikarzem, fotografem czy literatem. Jest po prostu człowiekiem zarażonym pamięcią o przyjaciołach Ojca i swoich. O ludziach, którzy ponad 40 lat temu swoją krwią i życiem pisali chyba najtragiczniejszy epizod w historii miasta. Ludziach, którzy zginęli w czechowickiej katastrofie - wielkim pożarze rafinerii." - tak Autor Michał Kobiela pisze we wstępie do tej książki. Książki poświęconej 37 osobom, które w tej tragedii straciły życie.

Oprócz wspomnień o ofiarach pożaru, opisu prowadzonych działań znajdują się w niej wspomnienia uczestników działań ratowniczo-gaśniczych także kolegów z Małopolskiego Oddziału SITP, którzy w tych działaniach w roku 1971 uczestniczyli. Dużym walorem tej publikacji są także zdjęcia - wiele zdjęć, w tym wykonane przez naszego Kolegę śp. Henryka Kalicieckiego.

Pierwsze wydanie książki - finansowane przez Komendanta Głównego PSP oraz wielu sponsorów i nie przeznaczone do sprzedaży - zostało wyczerpane. Obecnie przygotowywane jest wydanie drugie wydanie, które osoby zainteresowane będą mogły nabyć. Koszt jednej książki (272 strony, format A4, twarda oprawa w obwolucie, wydanie albumowe) szacowany jest na około 70 zł. Osoby zainteresowane zamówieniem prosimy o kontakt z Prezesem Zarządu Powiatowego Oddziału ZOSP RP w Bielsku- Białej Druhem Janem Cholewą,  tel. 602-139-291, e mail: jancholewa@autograf.pllCopyright © 2019 projekt IRN Multimedia oprogramowanie choruzy.pl

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się