AKTUALNOŚCI

2013-02-01
UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "NASZA STRAŻ POŻARNA"
Uroczyste wręczenie nagród laureatom Siedemnastej Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "NASZA STRAŻ POŻARNA", organizowanego przez Szkołę Aspirantów PSP w Krakowie, Zarząd Oddziału SITP Małopolska oraz Zarząd Główny Związku OSP RP, odbyło się w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie wraz z podsumowaniem XV Ogólnopolskiego Konkursu Radiowego pt. „Strażacy ochotnicy nie tylko gaszą".

Nagrody laureatom Konkursu Fotograficznego wręczali: Prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemar Pawlak, Prezes Małopolskiego Oddziału SITP Andrzej Siekanka, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz oraz Komendant SA PSP w Krakowie st. bryg. Bogusław Kogut Na uroczyści obecny był także Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Kalemba.

Pierwszą Edycję Fotokonkursu ogłoszono w roku 1994. Od tego czasu na konkurs wpłynęło prawie 1300 prac ponad 320 uczestników. Jest to najdłużej trwający konkurs fotograficzny o tematyce pożarniczej. Prace przysyłają amatorzy i zawodowcy, strażacy PSP, OSP oraz osoby nie związane z pożarnictwem. Jak podkreślają laureaci - jest to konkurs trudny ale dający dużo satysfakcji. I oczywiście promujący pracę i poświęcenie strażaków-ratowników - grupy zawodowej którą pozytywnie ocenia 93% społeczeństwa - co podkreślił Komendant Główny PSP.
Copyright © 2019 projekt IRN Multimedia oprogramowanie choruzy.pl

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się