Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

spis treści
Aktualności
UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "NASZA STRAŻ POŻARNA"

Uroczyste wręczenie nagród laureatom Siedemnastej Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "NASZA STRAŻ POŻARNA", organizowanego przez Szkołę Aspirantów PSP w Krakowie, Zarząd Oddziału SITP Małopolska oraz Zarząd Główny Związku OSP RP, odbyło się w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie wraz z podsumowaniem XV Ogólnopolskiego Konkursu Radiowego pt. „Strażacy ochotnicy nie tylko gaszą".

Nagrody laureatom Konkursu Fotograficznego wręczali: Prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemar Pawlak, Prezes Małopolskiego Oddziału SITP Andrzej Siekanka, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz oraz Komendant SA PSP w Krakowie st. bryg. Bogusław Kogut Na uroczyści obecny był także Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Kalemba.

Pierwszą Edycję Fotokonkursu ogłoszono w roku 1994. Od tego czasu na konkurs wpłynęło prawie 1300 prac ponad 320 uczestników. Jest to najdłużej trwający konkurs fotograficzny o tematyce pożarniczej. Prace przysyłają amatorzy i zawodowcy, strażacy PSP, OSP oraz osoby nie związane z pożarnictwem. Jak podkreślają laureaci - jest to konkurs trudny ale dający dużo satysfakcji. I oczywiście promujący pracę i poświęcenie strażaków-ratowników - grupy zawodowej którą pozytywnie ocenia 93% społeczeństwa - co podkreślił Komendant Główny PSP.

data publikacji: 2013-02-01 00:33:02