AKTUALNOŚCI

2019-05-13
DZIEŃ DZIECKA 2019 - FESTYN RODZINNY SŁUŻB MINDUROWYCH
W dniu 1 czerwca 2019 r. Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej – st. bryg. Marek Bębenek wraz z prezesem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa o. Małopolska - st. bryg. Andrzejem Siekanką i komendantem miejskim PSP w Krakowie – st. bryg. Pawłem Knapikiem uczestniczyli w Festynie Rodzinnym Służb Mundurowych zorganizowanym w Muzeum Lotnictwa w Krakowie z okazji obchodów Dnia Dziecka. Ponadto w festynie uczestniczył Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik.
]
Organizatorem festynu była Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych Województwa Małopolskiego, którą reprezentowali m.in. przewodniczący Federacji - asp. sztab. w st. spocz. Józef Rachtan oraz wiceprzewodniczący Zarządu Krajowego Związku Zawodowego Strażaków „FLORIAN” - mł. bryg. Tomasz Jelonek.
   
Piknik zorganizowany został zarówno dla rodzin związanych ze służbami mundurowymi, jak i tych, którzy planowali aktywnie i ciekawie spędzić wolny czas. Festyn zgromadził tłumy, a na uczestników czekało mnóstwo atrakcji.
             
Wśród wielu przygotowanych atrakcji znalazły się m.in.: pokaz statków powietrznych, uzbrojenia klasycznego, wyposażenia technicznego, pokaz i prezentacja pojazdów i sprzętu technicznego wszystkich służb mundurowych, pokazy działań ratowniczo – gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej, interwencyjnych Służby Więziennej, antyterrorystycznych Policji, Straży Granicznej. Ponadto odbyły się występy formacji tanecznych, koncerty zespołów muzycznych oraz zawody sportowe, gry i zabawy dla dzieci. Wśród stanowisk służb, formacji i instytucji, nie mogło zabraknąć stanowisk przygotowanych przez Państwową Straż Pożarną. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Najmłodsi mogli zapoznać się m.in. z zasadami reagowania w sytuacji wystąpienia pożaru. Ponadto uczestnicy mogli zobaczyć samochody ratowniczo-gaśnicze oraz dowiedzieć się jak wygląda służba strażaka. Dużą popularnością cieszyła się również prezentacja mobilnego trenażera rozgorzeniowego.
  
Na terenie Muzeum Lotnictwa znajdowała się także scena, z której prowadzono konkursy, gry edukacyjne i zabawy. Z niej imprezę poprowadzili: dziennikarz RMF Przemysław Skowron, st. chor. szt.  Marika Skowron, znany polski aktor kabaretowy, konferansjer, satyryk - Adam Grzanka oraz Adam Sołtysik z Radia Kraków.
   
Podczas festynu odbył się finał akcji „Kilometr Dobra” Jest to akcja charytatywna mająca na celu niesienie pomocy osobom z zespołem Downa.
   
To oczywiście nie koniec spotkań ze strażakami, ponieważ przez całe lato będą widoczni na podobnych imprezach i uroczystościach, podczas których pod wieloma postaciami promować będą zasady zachowań w sytuacjach zagrożenia oraz informować, jak bezpiecznie spędzić wakacje.Tekst: mł. bryg. Sebastian Woźniak
Foto: mł. bryg. Sebastian Woźniak, Krzysztof T. Kociołek
Copyright © 2019 projekt IRN Multimedia oprogramowanie choruzy.pl

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się