AKTUALNOŚCI

2021-07-10
SMINARIUM NAUKOWO-TECHNICZNE "ZAGROŻENIA OD INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH"
W dniach 7-9 lipca 2021 r. w ramach realizacji działań Statutowych SITP, a w szczególności w ramach prowadzenia działalności naukowo-technicznej oraz współpracy z jednostkami ochrony przeciwpożarowej, odbyło się trzydniowe seminarium naukowe "Zagrożenia od instalacji fotowoltaicznych". Seminarium zorganizowano dzięki współpracy z Komendantem Miejskim PSP w Krakowie oraz firmą NUUK ENERGY. 

Zakres tematyczny dotyczył zagadnień związanych z zagrożeniami od instalacji fotowoltaicznych. Panel teoretyczny dotyczył analizy i wymagań formalno-prawnych instalacji PV oraz omówiono aspekty standardowych zasady postępowania podczas zdarzeń z instalacjami PV. Panel praktyczny seminarium obejmował zaprezentowanie modelowej instalacji PV wraz z jej poszczególnymi elementami. gdzie ekspert z firmy NUUK ENERGY zaprezentował zjawiska i zagrożenia mogące wystąpić na instalacjach PV w zależności od uszkodzeń mechanicznych lub pożarowych. Szczególną uwagę zwrócono na elementy bezpieczeństwa podczas zdarzeń z instalacjami PV.  

Na zakończenie seminarium Przewodniczący Koła SITP przy KM PSP w Krakowie złożył podziękowania wszystkim uczestnikom seminarium, a w szczególności osobom zaangażowanym w realizację tego seminarium. 

Łącznie w seminarium udział wzięło 146 osób w tym funkcjonariusze KM PSP w Krakowie oraz członkowie SITP. 

Copyright © 2019 projekt IRN Multimedia oprogramowanie choruzy.pl

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się