AKTUALNOŚCI

2021-10-01
SPOTKANIE KOLEŻEŃSKIE W MUZEUM NADWIŚLAŃSKI PARK ETNOGRAFICZNY W WYGIEŁZOWIE I W ZAMKU LIPOWIEC
W dniu 8 października 2021 r. Koło SITP przy KP PSP w Chrzanowie  i Zarząd SITP Oddział Małopolska zorganizowali spotkanie i posiedzenie na terenie Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec. 

Na spotkanie przybyli koleżanki i koledzy z poszczególnych kół SITP z terenu woj. małopolskiego. Wszyscy mieli okazję zwiedzić SKANSEN w Wygiełzowie na którego terenie znajduje się wiele obiektów zabytkowych, w tym zabytkowych obiektów małej architektury przedstawiających Kulturę Krakowiaków Zachodnich. 

Następnie udano się na salę konferencyjna usytuowaną w „Dworze z Drogini”, gdzie prelegenci z SITP koło przy KP PSP Chrzanów tj. kol. Mateusz Tekieli oraz  kol. Dominik Głogowski przedstawili prezentację pt.: „Zabezpieczenia przeciwpożarowe obiektów zabytkowych na przykładzie obiektów znajdujących się na terenie Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie – Skansen”. Omówiono kwestię wymagań przepisów przeciwpożarowych dla obiektów zabytkowych oraz przedstawiono jakie zabezpieczenia przeciwpożarowe znajdują się na terenie Muzeum, w szczególności koncentrując się na systemie gaszenia mgłą wodną typ „FOG”.  Po wyczerpującej prezentacji udano się na obiadokolację do restauracji „Zajazd Podzamcze”. 

Wszystkim obecnym kolegom serdecznie dziękujemy za przybycie i mile spędzony czas! 


Foto: Dominik GłogowskiCopyright © 2019 projekt IRN Multimedia oprogramowanie choruzy.pl

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się