AKTUALNOŚCI

2022-09-10
WYJAZD SZKOLENIOWY ORAZ ZWIEDZANIE ZAKŁADU FIRMY DRAGON POLAND W SKAWINIE
Koło SITP  przy firmie SUPOBER, w dniu 25.08.2022 r., zorganizowało wyjazdowe szkolenie połączone ze zwiedzaniem zakładu i siedziby Firmy DRAGON POLAND w Skawinie przy ul. rtm. Witolda Pileckiego 105.  We współpracy z Kołem SITP przy KM PSP w Krakowie, do udziału w tym wydarzeniu zaprosiliśmy dowódców i przedstawicieli Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych z Krakowa i Skawiny oraz przedstawicieli Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie 

Firma Dragon zajmuje się produkcją wyrobów chemii budowlanej, motoryzacyjnej i gospodarczej w bardzo nowoczesnym zakładzie, który został wybudowani i oddany do użytku w 2016 . Celem tego wyjazdu było poznanie zakładu, prowadzonych w nim procesów technologicznych oraz  zastosowanych urządzeń i systemów służących ochronie przeciwpożarowej.

Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem Prezes firmy Dragon i prezentacją historii jej powstania, misji, polityki  oraz  organizacji i zakresu działalności.  Następnie koledzy z Koła SITP przy firmie Supober przedstawili ogólną charakterystykę obiektu, warunki ochrony przeciwpożarowej wynikające z przeznaczenia i sposobu użytkowania.  Następnie omówili urządzenia i systemy przeciwpożarowe, które zabezpieczają obiekt i prowadzone w nim procesy technologiczne.

Kolejnym punktem było zwiedzanie zakładu. Ze względu na dużą liczbę uczestników, podzieliliśmy się na dwie grupy i pod przewodnictwem Przedstawicieli Firmy DRAGON zostaliśmy oprowadzeni po całym obiekcie. Kolejno przez część administracyjno-logistyczną, produkcję, strefy zagrożone wybuchem, laboratorium, hale magazynowe oraz miejsce dostaw i konfekcjonowania surowców .

Na koniec wizyty Prezes Małopolskiego Oddziału SITP kol. Paweł Knapik podziękował Zarządowi Firmy Dragon Poland za możliwość zwiedzania zakładu oraz  kolegą z koła SITP przy Supober za organizację wyjazdu. 

Korzystając z okazji Prezes Paweł Knapik wręczył kol. Bernardowi Pieróg (Przewodniczącemu SITP przy Supober i właścicielowi firmy) pamiątkowa statuetkę z okazji 10-lecia istnienia Koła. 

Całe wydarzenie zostało zakończone wspólnym obiadem.
Copyright © 2019 projekt IRN Multimedia oprogramowanie choruzy.pl

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się