AKTUALNOŚCI

2020-12-05
ZMARŁ JACEK KALICIECKI
Z bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi Jacka Kalicieckiego. Rodzinie składamy z serca szczere kondolencje.

bryg. mgr inż. Jacek Kaliciecki służbę kandydacką w Zawodowej Straży Pożarnej rozpoczął w dniu 3 września 1975 roku jako kadet Szkoły Chorążych Pożarnictwa (SChP) w Krakowie, kontynuując tradycje pożarnicze po swoim Dziadku i Ojcu.

Po ukończeniu SChP w roku 1977 rozpoczął służbę w Zakładowej Zawodowej Straży Pożarnej (ZZSP) Kombinatu Metalurgicznego im. W.I. Lenina w Krakowie kontynuując ją do sierpnia 1981 roku.

We  wrześniu 1983 roku rozpoczął służbę w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Krakowie, przekształconej w 1992 roku w Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej (SA PSP). Podczas pracy z młodzieżą, prowadzenia wykładów i ćwiczeń oraz kierowania działaniami ratowniczo-gaśniczymi na stanowisku Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w pełni wykorzystał doświadczenia zdobyte podczas służby w ZZSP. Okres służby w SChP i SA PSP przypadał na czas zmian formacji, w których to zmianach aktywnie uczestniczył także bryg. Jacek Kaliciecki. W zespole kilku oficerów SA PSP od podstaw tworzył zalążki ratownictwa technicznego w Państwowej Straży Pożarnej, podstawy zasad prowadzenia taktyki działań ratowniczych oraz ratownictwa medycznego i chemicznego. Uczestniczył w tworzeniu pierwszego poligonu pożarniczego SA PSP opracowując koncepcje pierwszych trenażerów i budynków do ćwiczeń praktycznych. Uzupełnieniem teorii były realne działania ratownicze, podczas których miał okazję obserwowania swoich wychowanków w działaniu. Czynnie uczestniczył także w działaniach ratowniczych podczas pamiętnych pożarów lasów i powodzi, a także innych akcjach, za które to działania niejednokrotnie był odznaczany.

Od czerwca 1996 roku pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Na zaopatrzenie emerytalne odszedł ze stanowiska Głównego Specjalisty w dniu 30 września 2006 roku.

W trakcie służby podnosił swoje kwalifikacje podczas studiów w Szkole Głównej Służby Pożarniczej oraz w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Uczestniczył w wielu warsztatach, seminariach i konferencjach naukowo-technicznych.    

Był także społecznikiem działając w Stowarzyszeniu Inżynierów Pożarnictwa, a także organizując pomoc emerytowanym strażakom Zawodowej Straży Pożarnej i Państwowej Straży Pożarnej, z którymi pełnił służbę.

Zawsze uśmiechnięty, wulkan energii, pełen radości i pomysłów. Taki pozostanie w naszej pamięci.Rodzina Zmarłego  informuje, że podczas Mszy Św. pogrzebowej Ś.P. Jacka Kalicieckiego w Kaplicy Cmentarnej może przebywać tylko najbliższa Rodzina Zmarłego. Pozostali uczestnicy na cmentarzu proszeni są o zachowaniem reżimu sanitarnego tj. odstęp 1,5 m pomiędzy osobami, maseczka zakrywająca usta i nos oraz nie witanie się poprzez uścisk dłoni.

Ponadto Rodzina prosi o nieskładanie kondolencji.
Copyright © 2019 projekt IRN Multimedia oprogramowanie choruzy.pl

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się